Habit, de Simeon Halligan

 Habit
(2017) on IMDb

Títol original: Habit @Habit_Film @habit_movie Habitfilm
Any: 2017
Pais: Regne Unit
Duració: 90 min.
Director: Simeon Halligan @SimeonH @simeonhalligan simeon.halligan Simeon Halligan IMDB
Guió: Simeon Halligan (screenwriter), Stephen McGeagh @sjmcgeagh Stephen McGeagh IMDB (original novel)
Música: Claude Foisy Claude Foisy web @claudefoisy2 claudefoisycomposer claude@claudefoisy.com Claude Foisy IMDB
Fotografia: James Swift James Swift web @jamesswiftdp JAMESSWIFT1000@HOTMAIL.COM James Swift IMDB
Montatge: Chris Gill chris.gill.16718 Chris Gill IMDB
Vestuari: Lance Milligan Lance Milligan IMDB
Maquillatge: Abi Lilley Abi Lilley web @abi_lilley abidulciemakeup Abi Lilley IMDB, Helen Masters HelenMastersMakeUpHairStyling Helen Masters IMDB, Melanie Lenihan Melanie Lenihan web @MelanieLenihan @melanielenihan melanie.lenihan.7 Melanie Lenihan IMDB
Efectes Especials: Scott McIntyre Scott McIntyre IMDB
Diseny de producció: John Ellis John Ellis IMDB
Producció: Karl Hall Karl Hall IMDB, Nick Leese Nick Leese IMDB, Sarada McDermott Sarada McDermott IMDB, Rachel Richardson-Jones rachel@notanumber.co.uk @rachelrj13 Rachel Richardson-Jones IMDB
Productora: Not a Number Not a Number web info@notanumber.co.uk, Tin Hat Productions Tin Hat Productions web @tinhatpro @tinhatproductions Tin-Hat-Productions producer@tinhatproductions.com Tin Hat Productions IMDB
Intèrprets: Jessica Barden, William Ash, Roxanne Pallett @roxannepallett @roxannepallettofficial, Elliot James, Louis Emerick @thelouisemerick, Mark Sheals @marksheals, Sally Carman, Joanne Mitchell, Andrew Ellis, Robert Beck, Natalie Ferrigno @natalieferrigno, Emmanuel Ighodaro, Garth Maunders @garthmaunders, Sally Bankes @officialsbankes, Nina Johnston Nina Johnston web @NINANERO1

Sinopsi: En Michael treballa en un barri brut sota els llums de neó de la ciutat de Manchester, en un club nocturn, on cada nit es troba envoltat de negocis de drogues, prostitució, apostes il·legals i, fins i tot, assassinats. Aquest món sòrdid comença a semblar-li atractiu i desenvolupa una nova personalitat. Especialment quan descobreix el que hi ha a l’habitació número 9 del local.

Habit, de Simeon Halligan

Habit, de Simeon Halligan

Films Molins 2017 |