Programació del Festival de Cinema de Terror de Molins de Rei 2017

 
DIVENDRES 10 DE NOVEMBRE

  • 22.00 h La Peni • Sessió inaugural • FRAMED (Marc Martínez, 2017) •
    Projecció prèvia del curt fora de concurs Downunder (Fernando González, 2017)

 
DISSABTE 11 DE NOVEMBRE

  • 10.00 h Sala Gòtica • Taller per a infants a partir de 9 anys (gratuïta) • LA TEVA PRIMERA ESCENA DE TERROR (a càrrec de Kineina Audiovisuals) • Co-organitzen: Biblioteca Pau Vila i Terrormolins • Places limitades • Inscripcions a la Biblioteca
  • 19.00 h La Peni • Secció Oficial de Curtmetratges
    • 19.00 h • Primera part curts a competició
    • 22.00 h • Segona part curts a competició

 
DIUMENGE 12 DE NOVEMBRE

 
DILLUNS 13 DE NOVEMBRE

  • 18.00 h La Peni • Sessió doble •
  • 19.30 h Sala Gòtica • Sessió fora de concurs (gratuïta) • CANNIBALS AND CARPET FITTERS (James Bushe, 2017) • V.O. en anglès
  • 21.15 h La Peni • Sessió doble •
  • 21.30 h Sala Gòtica • Sessió fora de concurs (gratuïta) • THE HERETICS (Chad Archibald, 2017) • V.O. en anglès

 
DIMARTS 14 DE NOVEMBRE

  • 18.00 h La Peni • Sessió doble •
  • 19.00 h Sala Gòtica • CÓDIGO HANEKE • Conferència sobre el director austríac, presentada per Albert Galera
  • 20.00 h Sala Gòtica • Presentació del llibre • MICHAEL HANEKE. LA ESTÉTICA DEL DOLOR • A càrrec d’Albert Galera, coordinador del llibre, Lluís Rueda, editor i diversos dels autors participants.
  • 21.30 h Sala Gòtica • Sessió retrospectiva (gratuïta) • CACHÉ (Michael Haneke, 2005) • V.O.S.E.
  • 21.15 h La Peni • Sessió doble •

 
DIMECRES 15 DE NOVEMBRE

  • 18.30 h La Peni • Sessió retrospectiva • FUNNY GAMES (Michael Haneke, 1997) •
    Q&A posterior a la projecció amb Arno Frisch
  • 19.30 h La Gòtica • Sessió fora de concurs (gratuïta) • JACKALS (Kevin Greutert, 2016) • V.O. en anglès
  • 21.15 h La Peni • Sessió doble •
  • 21.30 h La Gòtica • Sessió fora de concurs (gratuïta) • LOS OLVIDADOS (Luciano i Nicolás Onetti, 2017) • V.O. en castellà

 
DIJOUS 16 DE NOVEMBRE

  • 10.00 h / 12.00 h La Peni • Sessió ESCAC • CONFERÈNCIA: OFICIS DEL CINEMA
  • 12.00 h Federació Obrera • NETWORKING & PITCHING
  • 18.00 h La Peni • Sessió doble •
  • 18.30 h Sala Gòtica • Xerrada • GAMIFICACIÓ I CINEMA: JOCS DE TAULA QUE EXPLIQUEN HISTÒRIES
    • Ponents: Josep M. Allué, José Manuel Pedraz i Pak Gallego (Guerra de mitos)
    • Moderador: Álvaro Lerma (2 Tomatoes)
  • 20.00 h Sala Gòtica • Presentació del llibre “LOVECRAFT. LA ALARGADA SOMBRA DEL TENTÁCULO”
  • 21.15 h La Peni • Sessió doble •
  • 21.30 h Sala Gòtica • Sessió retrospectiva (gratuïta) • LA CINTA BLANCA (Michael Haneke, 2009) · V.O.S.E.

 
DIVENDRES 17 DE NOVEMBRE

  • 10.00 h / 12.00 h La Peni • 9a MOSTRA DE CURTS DE TERROR PER A INSTITUTS
  • 18.30 h – 21.00 h Sala Gòtica • Escape Rooms • MOLINS HORROR ESCAPE • Consulteu les franges horàries i les inscripcions a: info@cuentatras.es / T. 644728242
  • 19.30 h La Peni • Sessió documental (gratuïta) • HEREDEROS DE LA BESTIA (Diego López i David Pizarro, 2016)
    Homenatge previ a les 50 edicions del Festival de Sitges
  • 21.30 h Sala Gòtica • Sessió fora de concurs (gratis) • TONIGHT SHE COMES (Matt Stuertz, 2016) • V.O. en anglès
  • 22.00 h La Peni • Sessió de cloenda + lectura de palmarès • A GHOST STORY (David Lowery, 2017) •
    Projecció prèvia del curt fora de concurs Cavalls Morts (Marc Riba i Anna Solanas, 2016)

 
DISSABTE 18 DE NOVEMBRE

  • 10.00 h – 18.00 h Sala Gòtica • MOLINS HORROR JOCS • 12 editorials presenten les seves propostes de jocs de taulell de temàtica de gènere. Teniu 8 hores per conèixer i jugar amb jocs com ara The Walking Dead: All Out War (2 Tomatoes), Not Alone, Bloody Nights i Apocalipse Z (Guerra de mitos) o Amanecer Zombie (Games for gamers)
  • 19.45 h La Peni • 12 HORES DE CINEMA DE TERROR