Programació La Gôtica
 
 

DIMECRES 24 D’OCTRUBRE

20:00h – FNAC EL TRIANGLE – Roda de premsa a FNAC Triangle Barcelona
 
 

DIVENDRES 26 D’OCTUBRE

20:00h – CA N’ATMETLLER – Inauguració de l’Exposició sobre Brian De Palma, De Palma vs De Palma
 
 

DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE

Arrenca el GastroTerror 2018, que s’allargarà fins el 18 de novembre.
 
 

DIMECRES 7 DE NOVEMBRE

20:00h – CA N’ATMETLLER – Presentació del llibre “De Palma Vs De Palma“.
 
 

DIVENDRES 9 DE NOVEMBRE

21:15h – LA PENI – Sessió Inaugural: CUTTERHEAD (R. Kloster Bro, 2018, 84 min.) – V.O.S.Cat.
Inclou el curtmetratge MENÚ (Carlos Bigorra, 2017)
00:00h – BACCUS – Festa inauguració terrorMolins 2018
 
 

DISSABTE 10 DE NOVEMBRE

10:00h – LA GÒTICA – Taller de cinema infantil “La teva primera escena de terror
17:00h – LA GÒTICA – Room Escape CARRIE
17:00h – LA PENI – Bloc I de curtmetratges a competició
19:00h – LA PENI – Bloc II de curtmetratges a competició
22:00h – LA PENI – Bloc III de curtmetratges a competició
 
 

DIUMENGE 11 DE NOVEMBRE

10 a 14h / 16 a 20h – LA GÒTICA – MOLINS HORROR GAMES
Inclou de 13 a 14h la Taula rodona “De la idea a la taula… Com dissenyar un joc a partir d’una idea”
11:00h – LA PENI – Sessió Infantil 6-9 anys
11:30h – LA PENI – Sessió Infantil 10-12 anys
Durant les sessions infantils hi haurà el Taller infantil de manualitats “Fem un taumàtrop
16:00h – LA PENI – EL PIONERO. El cine parapsicológico de Sebastià D’Arbó (Luis Esquinas Chanes, 2018)
17:45h – LA PENI – ANUNNAKI, LOS CAÍDOS DEL CIELO (Joan Frank Charansonnet, Rubén Vílchez, 2018) – Premiere Mundial
19:25h – LA PENI – VESTIDA PARA MATAR (Brian De Palma, 1980, 105 min.) – V.O.S.E.
21:15h – LA PENI – Sessió Peeping Tom: AMATEUR (Sebastián Perillo, 2016, 97 min.)
23:00h – LA PENI – Col·laboració amb el Festival Nits de cinema oriental de Vic: BCN KNOCKOUT! (Puri Jagannadh, 2018, 85 min.) – V.O.S.Cat.
 
 

DILUNS 12 DE SETEMBRE

10:00h – LA GÒTICA – AULA DE CINEMA DE L’ESCAC
Conferència “Adaptacions literàries: Frankenstein
18:00h – LA PENI – Sessió doble a competició

18:00h – LA GÒTICA – Presentació del Cicle “Tastant la por” amb David Izquierdo i Omar Parra
18:15h – LA GÒTICA – Cicle “Tastant la por“: EL LADRÓN DE CADÁVERES (Robert Wise, 1945, 79 min.) – V.O.S.E.
20:00h – LA GÒTICA – Xerrada sobre els sub-gèneres del terror amb Javier rueda i Xavier Pons: “Terror modern vs. terror clàssic”
21:30h – LA GÒTICA – Sessió en col·laboració amb Cutre-Con: APOCALIPSIS VOODOO (Vasni Ramos, 2018, 99 min.) – V.O.S.E. Presentada pel seu director.
21:30h – LA PENI – Sessió doble a competició

 
 

DIMARTS 13 DE NOVEMBRE

17:30h – LA PENI – Sessions Movistar Plus: LEATHERFACE (Alexandre Bustillo, Julien Maury, 2017, 90 min.) – V.O.S.E.
18:00h – LA GÒTICA – Sessió en col·laboració amb Zumzeig Cinema: EL INCINERADOR DE CADÁVERES (Juraj Herz, 1968, 95 min.) – V.O.S.E. + Taula rodona amb Javier Rueda, Carlos Benítez i Albert Galera.
18:55h – LA PENI – Sessions Movistar Plus: projecció al descans dels 3 finalistes dels 20SegundosMovistar
19:00h – LA PENI – Sessions Movistar Plus: LOS HIJOS DE SATÁN (Joko Anwar, 2017, 105 min.) – V.O.S.E.
21:30h – LA GÒTICA – Cicle “Tastant la por“: LA NOCHE DEL DEMONIO (Jacques Tourneur, 1957, 96 min.) – V.O.S.E.
21:30h – LA PENI – Sessió doble a competició

 
 

DIMECRES 14 DE NOVEMBRE

12:00h – LA PENI – AULA DE CINEMA DE L’ESCAC
Conferència “Oficis del cinema
17:30h – LA PENI – Sessió doble retrospectives DePalmaVsDePalma

18:00h – LA GÒTICA – Cicle “Tastant la por“: DEMENTIA 13 (Francis Ford Coppola, 1963, 75 min.) – V.O.S.E.
19:30h – LA GÒTICA – Sessió en col·laboració amb la distribuidora Trashorama: Cinema friki Hollybrut
21:30h – LA GÒTICA – Cicle “Tastant la por“: TERROR CIEGO (Richard Fleischer ,1971, 84 min.) – V.O.S.E.
21:30h – LA PENI – Sessió doble a competició

 
 

DIJOUS 15 DE NOVEMBRE

18:00h – LA PENI – Sessió doble a competició

18:00h – LA GÒTICA – EL PUNTO FRÍO (webserie complerta de Playz, 76 min.)
19:00h – LA GÒTICA – IMAGES (Robert Altman, 1972, 101 min.) – V.O.S.E.
21:30h – LA GÒTICA – Duel de festivals: Fantosfreak VS Fant Bilbao, Rafa Dendrà i Eugenio Puerto presenten 60 minuts de curtmetratges
21:30h – LA PENI – Sessió doble a competició

 
 

DIVENDRES 16 DE NOVEMBRE

10:00h – LA PENI – 10ª Mostra de Curtmetratges per Instituts, 1er passi
12:00h – LA PENI – 10ª Mostra de Curtmetratges per Instituts, 2on passi
17:00h – LA PENI – Sessió retrospectiva DePalmaVsDePalma: CARRIE (Brian De Palma, 1976, 97 min.) – V.O.S.E.
18:00h – LA GÒTICA – JACK TAYLOR TESTIGO DEL FANTÁSTICO (Diego López, 2018, 30 min.) Curt documental presentat per el propi Jack Taylor i Diego López
18:45h – LA GÒTICA – Sessió en col·laboració amb Brigadoon: RABBIA FURIOSA (Sergio Stivaletti, 2018, 120 min.) – V.O.S.It.
19:00h – LA PENI – Sessió a competició

21:15h – LA PENI – Sessió cloenda:
MANDY (Panos Cosmatos, 2018, 121 min.) – V.O.S.E.
Inclou la projecció del documental JACK TAYLOR, TESTIGO DEL FANTÁSTICO (Diego López, 2018) amb la presencia del propi Jack Taylor.
21:30h – LA GÒTICA – Sessió en col·laboració amb Buque Maldito: SEXO SANGRIENTO (Manuel Esteba, 1981, 82 min. + 12 min. extra)
 
 

DISSABTE 17 DE NOVEMBRE

17:30h – CA N’ATMETLLER – Lectura de palmarès a Ca n’Atmetller
19:45h – LA PENI – Marató de 12 Hores del terrorMolins 2018