Dijous 7 de novembre

CARPE DIEM – 20:00 a 24:00h – Xerrada, sopar i jocs: “La creació d’un projecte lúdic

Divendres 8 de novembre

LA PENI – 21:15h – Gala Inauguració: Un chien andalou – 17min + In the trap – 90 min – VOSCat
BACCUS – 00:00 – Festa inauguració terrorMolins

Dissabte 9 de novembre

SALA GOTICA – 10:00h – Room Escape Massiu: Red Molins
B.EL MOLI – 10:00 a 12:30h – TerrorKids: Taller de cinema infantil “La meva primera escena de terror
LA PENI – 17:00h / 19:00h / 22:00h – Sessions de Curts a Competició de Secció Oficial

Diumenge 10 de novembre

SALA GOTICA – 10:00 – 20:00h – Molins Horror Games: jocs de taula
LA PENI – 11:30 / 12:30 – Sessions de TerrorKids – 5a Mostra de curtmetratges de terror per nenes i nens
LA PENI – 11:30h – TerrorKids: Taller infantil de manualitats – Taller d’ombres xineses
LA PENI – 17:30h – La Promesa – Sessió gratuïta Docs Barcelona – 130min
LA PENI – 20:00h – Blue Velvet – Sessió gratuïta retrospectiva La Mirada Surrealista – 120min. Inclou el curt Sensory Overload en col·laboració amb Enreda’t
LA PENI – 22:15h – Sessió de Curts FICGLB – 71min

Dilluns 11 de novembre

LA PENI – 18:00h – Doble sessió: Sator – 85 min – VOSCat + Koko-di Koko-da – 88 min – VOSE
B.EL MOLI – 17:30h – Contes menuts (0-36 mesos): A les fosques (sense por), a càrrec de Cia Patawa
SALA GOTICA – 18:00h – Xerrada presentació CICLE RARESES (David Izquierdo, Javier Rueda, Proyecto Naschy) – 60min
SALA GOTICA – 19:00h – Martin – Cicle rareses – 95min
LA PENI – 21:15h – Doble Sessió: Gwen – 84min – VOSCat + We summon the darkness – 83min – VOSCat
SALA GOTICA – 21:30h – curt Tu último día en la Tierra – 12min
SALA GOTICA – 21:45h – Willard – Cicle rareses – 95min

Dimarts 12 de novembre

LA PENI – 18:00h – Secció Movistar (gratuïta): The Dark – 95min – VOSE + Extra Ordinary – 94min – VOSE
SALA GOTICA – 18:00h – The Baby – Cicle rareses – 84min
SALA GOTICA – 19:30h – Secció Paral·lela Curts Ç trencada – 76 min
LA PENI – 21:30h – Doble Sessió: A Good Woman Is Hard To Find – 97min – VOSCat + The wretched – 95 min – VOSCat
SALA GOTICA – 21:30h – Blood Machines – Sessió Festival Nocturna – 50min
SALA GOTICA – 22:30h – The Curse Of Valburga – Sessió Festival Grossmann – 82min

Dimecres 13 de novembre

LA PENI – 10:00h / 12:00h – Aula de cinema ESCAC: Conferèrencia “Oficis del cinema”
LA PENI – 17:30h – Doble sessió retrospectiva La Mirada Surrealista: Dracula: Pages From a Virgin’s Diary – 73min + Santa Sangre – 123min
SALA GOTICA – 18:00h – The Wicker Man – Cicle rareses – 85min
B.EL MOLI – 19:00h – Presentació llibre leitmotif terrorMolins 2019: La Mirada Surrealista
SALA GOTICA – 19:30h – curt La colleja – 6min
SALA GOTICA – 19:45h – BCN Knockout 2 – Sessió Festival Nits de Cinema Oriental – 80min
LA PENI – 21:15h – Doble Sessió: The Antenna – 115min – VOSCat + Tone-Deaf – 87min – VOSCat
SALA GOTICA – 21:30h – Presentació del llibre “Terror en serie”
SALA GOTICA – 22:00h – Mutant Blast – Sessió Brigadoon – 83min

Dijous 14 de novembre

LA FEDE – 11:00h – Jornades Professionals
LA PENI – 18:00h – The Divine Fury – 123min – VOSCat. Inclou el curt El fin de todas las cosas.
SALA GOTICA – 18:00h – Dementia – Ciclo rareses – 56min
SALA GOTICA – 19:00h – Devil Dead 2 – Sessió Cinema Infame – 50min
SALA GOTICA – 20:00h – Mostra curtmetratges Blood Window – 70min
LA PENI – 21:15h – Doble sessió: Amigo – 85min + Dogs don’t wear pants – 105min – VOSCat
SALA GOTICA – 21:45h – Batalla de curts C-fem vs Semana de Terror de Donosti – 80min

Divendres 15 de novembre

LA PENI – 10:00h / 12:00h – Sessions 11a Mostra de Curtmetratges de Terror per Instituts
LA PENI – 17:30h – Color Out Of Space – 111min – VOSE
SALA GOTICA – 17:30h – Lectura de Palmarès terrorMolins 2019
SALA GOTICA – 18:00h – Sessió Especial Curts Juan Carlos Gallardo – 60min
B.EL MOLI – 18:30h – Xerrada cinematográfica: Aula de cinema ESCAC: Morts creatives al cinema de Buñuel i de Lynch
SALA GOTICA – 19:00h – Taula rodona Ferran Herranz + Xavi Pons + Rafa Dengrá + Juan Carlos Gallardo – 45min
LA PENI – 19:45h – Berberian Sound Studio + Q&A amb Peter Strickland – Sessió retrospectiva La Mirada Surrealista
SALA GOTICA – 19:45h – Panic Beats – Sessió Especial Paul Naschy amb convidat Bruno Molina – 94min
SALA GOTICA – 22:00h – Sessió Cutrecon – Curt Documental: Las pirámides murcianas + Sessió comentada per CineMasacre: Adolescentes del espacio exterior
LA PENI – 22:15h – Gala Cloenda: The Golden Glove – 115min – VOSE
BACCUS – 00:30h – Festa Cloenda terrorMolins

Dissabte 16 de novembre