Una de les seccions més estimades i esperades del Festival. La marató de cine de terror més antigua de l’estat espanyol, que va encetar la nostra història en aquell llunyà 1973. 

Les 12 Hores de Terror és molt més que seure en una sala per veure una selecció del millor cine de gènere, amb estrenes inèdites, clàssics de culte i pel·lícules sorpresa, sinó que és sobretot una nit per gaudir (o patir) de l’experiència i deixar-se dur en companyia d’una platea plena del tot i amb ganes de deixar-se sorprendre, doncs mai se sap el que pot passar durant la seva celebració, tant dins com fora de la pantalla…

  Llistat de maratons anteriors:

2020

XXXXIX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
14 de novembre de 2020 a les 20.00h
1a MARATÓ VIRTUAL: pel·lícules + continguts exclusius en directe

21.00 – Resin (Daniel Joseph Borgman, 2019)

23:10 – Dark Stories (Guillaume Lubrano, François Descraques, 2019)

01:10 – Sky Sharks (Marc Fehse, 2020) -película sorpresa-

03:40 – Fried Barry (Ryan Kruger, 2020)

06:00 – Jostissi de Carreró (Pedro Miralles, 2020)

2019

XXXVIII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
16 de novembre de 2019 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00 – Vivarium (Lorcan Finnegan, 2019)

21.45 – Descans

22.35 – Come To Daddy (Ant Timpson, 2019)

00.20 – Bliss (Joe Begos, 2019)

01.45 – Descans

02.10 – Lo siento mi amor (Eduardo Casanova, 2018) -curtmetratge-

02.15 – Little Monsters (Abe Forsythe, 2019) -pel·lícula sorpresa-

03.50 – Descans

04.45 – Girl On The Third Floor (Travis Stevens, 2019)

06.30 – Scare Package (Courtney Andujar, Hillary Andujar, Anthony Cousins, Mali Elfman, Emily Hagins, Aaron B. Koontz, Chris McInroy, Noah Segan, Baron Vaughn, 2019)

07.51 – Fi

2018

XXXVII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
17 de novembre de 2018 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00 – Summer of 84 (François Simard, Anouk Whissell y Yoann-Karl Whissell, 2018)

21.55 – Descans

23.00 – Ghostland (Pascal Laugier, 2018)

00.50 – The Devil’s Doorway (Aislinn Clarke, 2018)

02.00 – Descans

02.45 – One Cut of the Dead (Shin’ichirô Ueda, 2017) -pel·lícula sorpresa-

04.20 – Descans

04.45 – Lasso (Evan Cecil, 2018)

06.25 – Descans

06.35 – Puppet Master: The Littlest Reich (S.Laguna y T.Wiklund, 2018)

08.00 – Fi

2017

XXXVI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
18 de novembre de 2017 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00 – Les affamés (Robin Aubert, 2017)

21.45 – Descans

22.45 – Revenge (Coralie Fargeat, 2017)

00.35 – The lodgers(Brian O’Malley, 2017)

02.05 – Descans

02.35 – The crazies (George A. Romero, 1973) -pel·lícula sorpresa-

04.20 – Descans

04.45 – Game of death (S. Landry i L. Morais-Lagace, 2017)

06.00 – Descans

06.10 – The night watchmen (Mitchell Altieri, 2017)

07.30 – Fi

2016

XXXV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
19 de novembre de 2016 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00- I am not a serial killer (Billy O’Brien, 2016)

21.55 – Descans

22.50 – Train to Busan” (Yeon Sang-ho, 2016)

00:50 – The autopsy of Jane Doe” (André Ovredal, 2016)

02.28 – Descans

02.55 – Shivers (David Cronenberg, 1975) -pel·lícula sorpresa-

04.25 – The girl with all the gifts (Colm McCarthy, 2016)

06.30 – Downhill (Patricio Valladares, 2016)

08.00 – Fi

2015

XXXIV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
8 de novembre de 2015 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00 – Howl (Paul Hyett, 2014)

21.40 – Descans

22.35 – Three wise monkeys (Miguel Ángel Font Bisier, 2015) -curtmetratge-

22.45 – The Hallow (Corin Hardy, 2015)

00.30 – Turbo Kid, (François Simard, Anouk Whissell y Yoann-Karl Whissell, 2015)

01.55 – Descans

02.20 – Pesadilla en Elm Street (Wes Craven, 1984) -pel·lícula sorpresa-

03.50 – Deathgasm (Jason Lei Howden, 2015)

05.40 – We Are Still Here (Ted Geoghegan, 2015)

07.15 – Bunny the Killer Thing (Joonas Makkonen, 2015)

08.45 – Fi

2014

XXXIII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
8 de novembre de 2014 a les 20.00h
Teatre de La Peni

20.00 – Let us Prey (Brian O’Malley, 2014)

21.40 – Descans

22.35 – Ponerse al Día (Pep Bonet, 2014) -curtmetratge-

22.55 – Exists (Eduardo Sánchez, 2014)

00.25 – Julia (Matthew A. Brown, 2014)

02.00 – Descans

02.30 – El Destripador de Nueva York(Lucio Fulci, 1982) -pel·lícula sorpresa-

04.00 – The Man in the Orange Jacket (Aik Karapetian, 2014)

05.30 – Starry Eyes (Kevin Kolsch i Dennis Widmyer, 2014)

07.15 – I Survived a Zombie Holocaust (Guy Pigden, 2014)

09.00 – Fi

2013

XXXII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
2 de novembre de 2013 a les 20.00h
Teatre de La Peni

Wither (Sonny Laguna y Tommy Wiklund, 2012)

Savaged (Michael S.Ojeda, 2013)

V/H/S/2 (Adam Wingard, Eduardo Sanchez y Gregg Hale, Gareth Evans y Timo Tjahjanto, Jason Eisener, 2013)

La última casa a la izquierda (Wes Craven, 1972) -pel·lícula sorpresa-

Mon ami (Rob Grant, 2012)

I am a ghost (H.P.Mendoza, 2013)

Hatchet 3 (BJ McDonell, 2013)

2012

XXXI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
3 de novembre de 2012 a les 20.00h
Teatre de La Peni

Devoured (Greg Olliver, 2012)

Excision (Richard Bates Jr., 2012)

Crawl (Paul China, 2011)

Los Simpsons: homenatge a la pel·lícula El Resplandor

Garras humanas (Tod Browning, 1927) -pel·lícula sorpresa-

Modus Anomali (Joko Anwar, 2012)

Thanatomorphose (Éric Falardeau, 2012)

Zombibi (Martin Smiths i Erwin van den Eshof, 2012).

2011

XXX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
5 de novembre de 2011 a les 20.00h
Teatre de La Peni

19.45 – Obertura de portes

20.15 – Insidious (James Wan, 2010)

22.00 – Descans

23.00 – Sennentuntschi (Michael Steiner, 2010)

00.50 – The Orphan Killer (Matt Farnsworth, 2011)

02.45 – Descans

03.15 – Blair Witch Project (Daniel Myrick y Eduardo Sánchez, 1999) -pel·lícula sorpresa-

04.40 – Territories (Olivier Abbou, 2010)

06.20 – Descans

06.50 – Vile (Taylor Sheridan, 2011)

08.25 – Final

2010

XXIX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
6 de novembre de 2010 a les 20.00h
Teatre de La Peni

19.50 – Obertura de portes

20.15 – The Crazies (Breck Eisner, 2010)

22.15 – Descans

23.10 – Hush (Mark Tonderai, 2008)

00.45 – Martyrs (Pascal Laugier, 2008)

02.25 – Descans

03.10 – Vampiros de John Carpenter (John Carpenter, 1998) -pel·lícula sorpresa-

04.50 – Rammbock (Marvin Kren, 2010)

05.50 – Descans

06.25 – Primal (Josh Ree, 2010)

2009

XXVIIIMARATÓ 12 HORES DE TERROR
7 de novembre de 2009 a les 20.00h
Teatre de La Peni

The Children (Tom Shankland, 2008)

Eden Lake (James Watkins, 2008)

La Huérfana (Jaume Collet-Serra, 2009)

Cromosoma 3 (David Cronenberg, 1979) -pel·lícula sorpresa-

Arrástrame al Infierno (Sam Raimi, 2009)

Grace (Paul Solet, 2009)

Jack Brooks. Cazador de Monstruos (Jon Knautz, 2007)

2008

XXVII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
8 de novembre de 2008 a les 20.00h
Teatre de La Peni

Déjame entrar (Thomas Alfredson, 2008)

La Niebla (Frank Darabont, 2007)

El Diario de los Muertos (George. A. Romero, 2007)

Shock (Mario Bava, 1977) -pel·lícula sorpresa-

Atrapados (John Gulager, 2005)

The Cemetery (James J. Wilson, 2007)

2007

XXVI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
10 de novembre de 2007 a les 20.00h
Teatre de La Peni

28 semanas después (Juan Carlos Fresnadillo, 2007)

Rogue (Greg McLean, 2007)

Wolf Creek (Greg McLean, 2005)

El Otro (Robert Mulligan, 1972) -pel·lícula sorpresa-

Desmembrados (Christopher Smith, 2007)

Ovejas Asesinas (Jonathan King, 2006)

2006

XXV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
4 de novembre de 2006 a les 20.00h
Teatre de La Peni

Las Colinas Tienen Ojos (Alexandre Aja, 2006)

Homecoming (Joe Dante, 2005)

Cigarrette Burns (John Carpenter, 2005)

El vídeo de Benny (Michael Haneke, 1992)

NekRomantik! (Jorg Buttgereit, 1987) -pel·lícula sorpresa-

The Host (Bong Joon-ho, 2006)

Leyenda Mortal – El Fantasma de Mae-Nak (Mark Duffield, 2005)

2005

XXIV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
5 de novembre de 2005 a les 21.45h
Teatre de La Peni

Malevolence (Stevan Mena, 2004)

Les revenants (Robin Campillo, 2004)

La Novia Ensangrentada (Vicente Aranda, 1972) -pel·lícula sorpresa-

Dead Creatures (Andrew Parkinson, 2001)

Three… Extremes (Fruit Chan, Park Chan-wook y Takashi Miike, 2004)

The doll master (Yong-ki Jeong, 2004)

2004

XXIII MARATÓ 12 HORAS DE TERROR
11 de desembre de 2004 a les 22.00h
Teatre de La Peni

22.10 – Dead birds (Alex Turner, 2004)

23.40 – Homenatge a Jesús Franco

24.00 – La Maldición de Frankenstein (Jesús Franco, 1972) -pel·lícula sorpresa-

01.20 – Otro ladrillo en la pared (Ezzio Avendaño, 2004) -curtmetratge-

01.40 – Descans

02.00 – The drowning ghost / El fantasma del lago (Mikael Hâfström, 2004)

03.40 – Escarnio (Raúl Cerezo, 2004) -curtmetratge-

04.10 – Alta Tensión (Alexandre Aja, 2003)

05.50 – Descans

06.20 – Llamada Perdida (Takashi Miike, 2003)

08.10 – 24 instantes (Daniel Chamorro, 2004) -curtmetratge-

08.20 – Zombies Party (Edgar Wright, 2004)

2003

XXII MARATÓN 12 HORAS DE TERROR
29 de noviembre de 2003 a las 21.45h
Teatre de La Peni

22.00 – Ju-on: The Grudge (Takashi Shimizu, 2002)

23.50 – Edurne (Guillermo Ruiz Giménez, 2003) -guanyador 1r premi curtmetratges-

00.10 – No profanar el sueño de los muertos (Jordi Grau, 1974) -pel·lícula sorpresa-

01.50 – Descans

02.10 – Dead End (Jean-Baptiste Andrea, 2003)

03.40 – Mácula (Txema Matías, 2003) -guanyador 2n premi curtmetratges-

04.00 – Dog soldiers (Neil Marshall, 2002)

05.40 – Descanso

06.10 – The house of 1000 – corpses (Rob Zombie, 2003)

07.40 – El Laberinto De Simone (Iván Sainz-Pardo, 2003) -guanyador 3r premi curtmetratges-

8.00 – Jeepers Creepers II (Victor Salva, 2003)

09.40 – Fi

2002

XXI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
19 de octubre de 2002 a les 22.00h
Teatre de La Peni

Audition (Takashi Miike, 1999)

Session 9 (Brad Anderson, 2001)

Escalofrío (Bill Paxton, 2001)

Muertos del pasado (Mark Adams, 2002)

Nunca juegues con extraños (John Dahl, 2001)

¿Quién puede matar a un niño? (Chico Ibáñez Serrador, 1976) -pel·lícula sorpresa-

2001

XX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
27 de octubre de 2001 a les 22.00h
Teatre de La Peni

The Ring (Hideo Nakata, 1998)

Els sense nom (Jaume Balagueró, 1999)

Tuno negro (Pedro L. Barbero y Vicente J. Martín, 2001)

03.40 – Descanso

Funny games (Michael Haneke, 1997) -pel·lícula sorpresa-

La Pesadilla (Michael Walker, 2000)

07.30 – Descans

Bad taste / Mal gusto (Peter Jackson, 1987)

Ginger Snaps (John Fawcett, 2000)

1993

XIX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
03 de juliol de 1993 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Cinema Versalles Palace

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – Terminator II (James Cameron, 1991)

00.20 – Drácula de Bram Stoker (Francis Ford Coppola, 1992)

02.30 – Acción mutante (Álex de la Iglesia, 1993)

03.50 – Descans

04.10 – -pel·lícula sorpresa-

06.30 – Reservoir dogs (Quentin Tarantino, 1992)

08.00 – Eduardo Manostijeras (Tim Burton, 1990)

CINEMA VERSALLES PALACE

————————————–

22.00 – Reservoir dogs (Quentin Tarantino, 1992)

23.30 – Eduardo Manostijeras (Tim Burton, 1990)

01.10 – Terminator II (James Cameron, 1991)

03.30 – Descans

03.50 – Drácula de Bram Stoker (Francis Ford Coppola, 1992)

06.10 – Acción mutante (Álex de la Iglesia, 1993)

07.50 – -pel·lícula sorpresa-

1990

XVIII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
30 de juny de 1990 a les ???
Teatre de El Foment

Killer Klowns from Outer Space (Stephen Chiodo, 1988)

Hellraiser II (Tony Randel, 1988)

Leviathan (George Cosmatos, 1989)

Atracción diabólica (George A. Romero, 1988)

Proyecto: terror (Jon Hess, 1988)

Pesadilla en Elm street V (Stephen Hopkins, 1989)

1989

XVII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
01 de juliol de 1989 a les 22.00h
Teatre de El Foment

22.00 – Pacto de sangre (Stan Winston, 1988)

23.30 – Inseparables (David Cronenberg, 1988)

01.20 – Descans

01.40 – La mosca II (Chris Wallas, 1989)

03.20 – -pel·lícula sorpresa-

05.00 – El muñeco diabólico (Tom Holland, 1988)

06.30 – Descans

07.00 – Witchboard /Juego diabólico (Kevins Tenney, 1986)

08.35 – Pesadilla en Elm street IV (Renny Harlin, 1988)

1988

XVI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
02 de juliol de 1988 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – Pesadilla en Elm street III (Chuck Russell, 1987)

23.35 – Sangre fácil (Joel Coen, 1984)

01.10 – Descans

01.40 – Hellraiser (Clive Barker, 1987)

03.15 – -pel·lícula sorpresa-

04.50 – El terror llama a su puerta (Fred Dekker, 1986)

06.25 – Descans

07.00 – La serpiente y el Arco Iris (Wes Craven, 1988)

08.30 – Flores en el ático (Jeffrey Bloom, 1987)

TEATRE DE EL FOMENT
————————————–

22.00 – El terror llama a su puerta (Fred Dekker, 1986)

23.35 – Hellraiser (Clive Barker, 1987)

01.10 – Descans

01.40 – La serpiente y el Arco Iris (Wes Craven, 1988)

03.15 – Sangre fácil (Joel Coen, 1984)

04.50 – Flores en el ático (Jeffrey Bloom, 1987)

06.25 – Descans

07.00 – -pel·lícula sorpresa-

08.30 – Pesadilla en Elm street III (Chuck Russell, 1987)

1987

XV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
04 de juliol de 1987 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – Los ojos del gato (Lewis teague, 1985)

23.30 – Pesadilla en Elm street II (Jack Sholder, 1985)

01.00 – La mosca (David Cronenberg, 1986)

02.30 – Descans

03.00 – -pel·lícula sorpresa-

04.40 – Aliens (James Cameron, 1986)

06.50 – Esmorzar (sangonada)

07.30 – Terciopelo azul (David Lynch, 1986)

09.40 – Poltergeist II (Brian Gibson, 1986)

11.25 – Resonator (Stuart Gordon, 1986)

TEATRE DE EL FOMENT
————————————–

22.30 – Terciopelo azul (David Lynch, 1986)

00.40 – Resonator (Stuart Gordon, 1986)

02.05 – Descans

02.30 – Poltergeist II (Brian Gibson, 1986)

04.15 – La mosca (David Cronenberg, 1986)

05.45 – -pel·lícula sorpresa-

07.30 – Esmorzar (sangonada)

08.10 – Aliens (James Cameron, 1986)

10.20 – Pesadilla en Elm street II (Jack Sholder, 1985)

11.45 – Los ojos del gato (Lewis Teague, 1985)

1986

XIV MARATÓ 12 HORES DE TERROR
05 de juliol de 1986 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – La noche del cazador (Charles Laughton, 1955)

23.32 – Pesadilla en Elm street (Wes Craven, 1984)

01.02 – Lifeforce / Fuerza vital (Tobe Hooper, 1985)

02.45 – Descans

03.15 – Noche de miedo (Tom Holland, 1985)

05.00 – Re-Animator (Stuart Gordon, 1985)

06.30 – Descans

07.00 – Historia macabra (John Irvin, 1981)

08.50 – -pel·lícula sorpresa-

TEATRE DE EL FOMENT
————————————–

22.00 – Noche de miedo (Tom Holland, 1985)

23.45 – La noche del cazador (Charles Laughton, 1955)

01.17 – Re-Animator (Stuart Gordon, 1985)

02.47 – Descans

03.15 – Historia macabra (John Irvin, 1981)

05.05 – -pel·lícula sorpresa-

06.35 – Descans

07.00 – Lifeforce / Fuerza vital (Tobe Hooper, 1985)

08.42 – Pesadilla en Elm street (Wes Craven, 1984)

1985

XIII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
06 de juliol de 1985 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – Veneno (Piers Haggard, Tobe Hooper, 1981)

23.40 – San Valentín sangriento (George Mihalka, 1981)

01.10 – Descans

01.20 – El día de la madre (Charles Kaufman, 1980)

03.00 – -pel·lícula sorpresa-

04.20 – Cromosoma 3 (David Cronenberg, 1979)

06.00 – Descans

06.10 – Ojos de fuego (Mark L. Lester, 1984)

08.00 – Bendición mortal (Wes Craven, 1981)

09.40 – Viscosidad (William Sachs, 1977)

CINEMA VERSALLES PALACE

————————————–

22.00 – Viscosidad (William Sachs, 1977)

23.30 – Bendición mortal (Wes Craven, 1981)

01.10 – Descans

01.30 – Ojos de fuego (Mark L. Lester, 1984)

03.10 – Veneno (Piers Haggard, Tobe Hooper, 1981)

04.40 – San Valentín sangriento (George Mihalka, 1981)

06.10 – Descans

06.40 – -pel·lícula sorpresa-

08.00 – El día de la madre (Charles Kaufman, 1980)

09.40 – Cromosoma 3 (David Cronenberg, 1979)

1984

XII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
30 de juny de 1984 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

Posesión infernal (Sam Raimi, 1981)

Pesadillas (Joseph Sargent, 1983)

Creepshow (George A. Romero y Stephen King, 1982)

Al final de la escalera (Peter Medak, 1980)

La noche de Halloween II (Rick Rosenthal y John Carpenter, 1981)

Viernes 13 II (Steve Miner, 1981)

-pel·lícula sorpresa-

1983

XI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
03 de juliol de 1983 a les ???h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

Poltergeist (Tobe Hooper, 1982)

Vestida para matar (Brian De Palma, 1980)

Un hombre lobo americano en Londres (John Landis, 1981)

Pesadilla diabólica (Dan Curtis, 1976)

Muertos y enterrados (Gary A. Sherman, 1981)

El tren del terror (Roger Spotiswood, 1980)

-pel·lícula sorpresa-

1982

X MARATÓ 12 HORES DE TERROR
03 de juliol de 1982 a les 22.00h
Teatre de La Peni i Teatre de El Foment

TEATRE DE LA PENI
————————–

22.00 – La noche de Halloween (John Carpenter, 1978)

23.33 – La casa de los horrores (Tobe Hooper, 1981)

01.09 – Scanners (David Cronenberg, 1981)

02.52 – Descans

03.30 – Aullidos (Joe Dante, 1981)

05.00 – Viernes 13 (Sean S. Cunningham, 1980)

06.30 – El resplandor (Stanley Kubrick, 1980)

08.56 -pel·lícula sorpresa-

CINEMA VERSALLES PALACE

————————————–

22.30 – Viernes 13 (Sean S. Cunningham, 1980)

00.00 – El resplandor (Stanley Kubrick, 1980)

02.26 – -pel·lícula sorpresa-

03.56 – Descans

04.30 – La noche de Halloween (John Carpenter, 1978)

06.03 – La casa de los horrores (Tobe Hooper, 1981)

07.39 – Scanners (David Cronenberg, 1981)

09.19 – Aullidos (Joe Dante, 1981)

1981

IX MARATÓ 12 HORES DE TERROR
04 de juliol de 1981 a les ????h
Teatre de La Peni i Cinema Versalles Palace

Phantasma (Don Coscarelli, 1979)

La niebla (John Carpenter, 1980)

Freaks. La parada de los monstruos (Tod Browning, 1932)

Terror en Amityville (Stuart Rosenberg, 1979)

Patrick (Richard Franklin, 1978)

Drácula (John Badham, 1979)

Viaje al más allá (Sebastià D’Arbó, 1980)

1980

VIII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
05 de juliol de 1980 a les 22.00h
Teatre de La Peni

22.00 – Inici del Terror

22.20 – Nosferatu (Werner Herzog, 1979)

00.00 – El baile de los vampiros (Roman Polanski, 1967)

01.40 – Las colinas tienen ojos (Wes Craven, 1977)

03.10 – Descans

03.40 – La invasión de los ultracuerpos (Philip Kaufman, 1978)

05.40 – Zombie (George. A. Romero, 1978)

07.40 – La furia (Brian De Palma, 1978)

09.40 – Alien. El 8º pasajero (Ridley Scott, 1979)

11.40 – Final del Terror

1979

VII MARATÓ 12 HORES DE TERROR
30 de juny de 1979 a les 22.00h
Teatre de La Peni

El exorcista (William Friedkin, 1973)

Carrie (Brian de Palma, 1976)

La profecía (Richard Donner, 1976)

La matanza de Texas (Tobe Hooper, 1974)

-Mitja part

Escalofrío (Carlos García Puerto, 1978)

La mansión embrujada (Peter Sykes, 1973)

Trampa mortal (Tobe Hooper, 1976)

(*) En sala annexa es va projectar:

Nosferatu (F. W. Murnau, 1922)
Frankenstein (James Whale, 1931)
King Kong (Merian Caldwell Cooper, Ernest B. Schoedsack, 1933)
Sherlock Jr. (Buster Keaton, 1924)

1978

VI MARATÓ 12 HORES DE TERROR
01 de juliol de 1978 a les 22.00h
Teatre de La Peni

22.30 – El fantasma del Paraíso (Brian de Palma, 1974)

00.00 – El diablo sobre ruedas (Steven Spielberg, 1971)

01.30 – El abominable Dr. Phibes (Robert Fuest, 1971)

03.00 – Repulsión (Roman Polanski, 1965)

04.30 – Descans

05.00 – Los ritos satánicos de Drácula (Alan Gibson, 1973)

06.30 – El regreso del Dr. Phibes (Robert Fuest, 1972)

08.00 – Fin de semana sangriento (William Fruet, 1976)

09.30 – Condenados de ultratumba (Freddie Francis)

-pel·lícula sorpresa-

(*) En sala annexa es va projectar 6 hores de cinema còmic:

El gran cara de palo (Vernon P. Becker, 1968)
El maquinista de la general (Buster Keaton, Clyde Bruckman, 1926)
Las doce pruebas de Asterix (Albert Uderzo, René Goscinny, Pierre Watrin, 1976)
Las siete ocasiones (Buster Keaton, 1925)

1977

V MARATÓ 12 HORES DE TERROR
Teatre de La Peni

— sense informació —

1976

IV MARATÓ 16 HORES DE TERROR
03 de juliol de 1976 a les 21.00h
Teatre de La Peni
300 pesetes

21.00 – Satán mon amour (Paul Wendkos, 1971)

22.50 – Dr. Jekyll & sister Hyde (Roy Ward Baker, 1971)

00.20 – La noche de los muertos vivientes (George A. Romero, 1968)

01.50 – Terror sin habla (Pete Walker, 1974)

03.18 – Descans

03.50 – -pel·lícula sorpresa-

05.20 – Poder maléfico (Ovidio G. Assonitis, Roberto D’Ettorre Piazzoli y Robert Barrett, 1974)

07.10 – Noche silenciosa, noche sangrienta (Theodore Gershuny, 1972)

08.40 – No profanar el sueño de los muertos (Jordi Grau, 1974)

10.10 – Descans

10.40 – Las cicatrices de Drácula (Roy Ward Baker, 1973)

12.10 – Matar o no matar, ese es el problema (Douglas Hickox, 1973)

13.54 …FI (r.i.p.)

1975

III MARATÓ 16 HORES DE TERROR
Teatre de La Peni

— sense informació —

1974

II MARATÓ 16 HORES DE TERROR
07 de juliol de 1974 a les 21.00h
Teatre de La Peni
200 pesetes (inc. 2 cafès + 1 entrepà)

21.00 – Drácula vuelve de la tumba (Freddie Francis, 1968)

22.30 – Psicosis (Alfred Hitchcock, 1960)

00.10 – La piel de Satán (Piers Haggard, 1971)

01.40 – Jonathan (Hans W. Geissendörfer, 1970)

03.20 – Descans

03.40 – Pánico en el Transiberiano (Eugenio Martín, 1972)

05.10 – El otro (Robert Mulligan, 1972) 06.50 – Terror ciego (Richard Fleischer, 1971)

08.20 – Refugio macabro (Roy Ward Baker, 1972)

09.50 – Descans

10.10 – La máscara del demonio (Mario Bava, 1960)

11.43 – Cuadecuc, Vampir (Pere Portabella, 1970) -pel·lícula sorpresa-

1973

I MARATÓ 16 HORES DE TERROR
07 de juliol de 1973 a les 21.00h
Teatre de La Peni
Entrada + 2 cafès + 1 entrepà

— sense informació —