2016

JURAT: Ashley C. Williams, Howard Gorman, Paco Fox, Lluís Rueda i Matthew A. Brown.
Secció Oficial Llargmetratges:

Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor Curt: QUENOTTES de Pascal Thiebaux
  • Millor interpretació: CAITLIN CARMICHAEL per Monsters
  • Millor guió: MICHAEL SHERMAN per Monsters
  • Millors efectes: DAVID CARRIÈRE per Quenottes
  • Premi del públic al millor curt: BEHIND de Ángel G. Hernández
  • Mèliès d’Argent: SEMPER FIDELIS de Maciej Gajewski

Premi Filmin:

  • Guanyador Premi Filmin: Rewind (Rubén Pérez).

Premi de la Crítica d’Or:

  • Guanyador Premi de la Crítica d’Or en col·laboració amb Blogos de Oro: The Eyes of my mother (Nicolas Pesce).

Concurs de microrelats de terror
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i Laura Marin.

  • Premi al Millor Microrelat de Terror i Gore en Català: Passió vampírica, d’ELIES VILLALONGA FERNÀNDEZ
  • Menció especial al Microrelat de Terror i Gore en Català: Foscor, de CÈLIA TOUS PASTALLÉ
  • Premi al Millor Microrelat de Terror i Gore en Castellà: Feroz, de PAZ MONSERRAT REVILLO
  • 1r Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en Castellà: 6 segundos, de JULIO DEL PINO PERALES
  • 2n Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en Castellà: Muerte sin importancia, de JOSÉ JOAQUÍN SACHEZ GARCÍA

Concurs de vídeos de 20 Segons de Terror:

  • Guanyador Concurs de vídeos de 20 Segons de Terror: PINK VELVET de Simó Martí, Edu Santamaría, Arturo Arias i Marta Carmona, @MartaMightmare.
  • 2on Premi Concurs de vídeos de 20 Segons de Terror: LA VENTANA, de Carlos Moregó i Edu Vert.
  • Menció Especial Concurs de vídeos de 20 Segons de Terror: CONTIGO, de Carlos ve CINE y TV.

Concurs de fotografia Terrorweekend:

LLARGMETRATGES: Darling (Mickey Keating), Train to Busan (Yeon Sang-Ho), The Girl With All The Gifts (Col McCarthy), Downhill (Patricio Valladares), We go on (Jesse Holland, Andy Mitton), The Eyes of my mother (Nicolas Pesce), The Neon Demon (Nicolas Winding Refn), Let Her Out (Cody Calahan), Kristen (Mark Weistra), The Autopsy of Jane Doe (André Øvredal), I am not a serial killer (Billy O’Brien), Tear me apart (Alex Lightman), Lake Bodom (Taneli Mustonen), La Madriguera (Kurro González), The Unseen (Geoff Redknap), Cruel Summer (Phillip Escott, Craig Newman), The Wailing (Na Hong-Jin), K-Shop (Dan Pringle) and Under The Shadow (Babak Anvari), Action Jackson (Prabhu Deva), X:The man with the X-Ray eyes (Roger Corman), La Mosca (David Cronenberg).
CURTMETRATGES: The Disappearance of Willie Bingham (Matthew Richards), Quenottes (Pascal Thiebaux, Gil Pinheiro), Monsters (Steve Desmond), Save (Iván Sáinz-Pardo), Dawn of the Deaf (Rob Savage), Bunker Game (Lionel Compte), Kookie (Justin Harding), Still (Oliver Park), No Caller I.D. (Guy Pigden), Dolls (Keith Allott), Obscurum (Frederic Garçon), Lily (Sylvain Pelissier), Max (Ryan Paturzo-Polson), Knock Knock! (Maxence Rapp), Behind (Ángel Gómez Hernández), Semper Fidelis (Maciej Gajewski), The Ghost (Sueng-Hyeun Lim), Una Historia de Violencia (Vicente Ruiz de León), You are gonna die tonight (Sergio Morcillo), Xmile (Miguel Ángel Font Bisier).
VIDEOS DE 20 SEGONS: HIJO DE PUTA IN THE WOODS (Félix Pumares), APAGA LA PUTA LUZ (Félix Pumares), MURIÓ DE ASCO (Félix Pumares), TENSIÓN (Sergi Dominguez), THE SHITHOLE (Oscar Lladó), El Gato Negro (Nicolas Lasaigues), ¿Jugamos? (Noe Wachumi), Psicótica (Los Castings), EL EDIFICIO (Carlos Moregó), Death Frost (Cortocreando), Abismo (Rafa), RISKY PISS (Oscar Lladó), Lunch (Pablo More), Paint (fernando), CONTIGO (Carlos ve CINE y TV), Red (Pablo More), NIÑAS ENCANTADORAS (La Ratonera films), LA VENTANA (Carlos Moregó), PINK VELVET (Marta Carmona), TSZ (josean_del_ser), Vivo aquí (Daniel Palacios), HARMONI KILLERS (Sergi Oscar Sabater), 16 (Daniel Palacios), FUERA DE LUGAR (Raúl Martín), Maniquí Infernal (J Celis Silva), No te des la vuelta! (Renán Aparicio), Periscope of terror (A&M Producciones)
MICRORELATS: Execució final (Teresa Tuset Sanahuja), Ojos (Joan Gomila Pere), Perfecta (Ana Maria Bernet Espinosa), Ropa (Julián Sánchez Caramazana), La solución (Carlos Moregó Gómez), Récord (Ezequiel Leonardo González), Chupasangre (Aitor Marín Correcher), 15 de agosto (Carlota Martínez-Pereda Sanz), Una noche cualquiera (Marc Barrio Villegas), La verdad (Patricia Raquel Elizabeth Clavijo), El último soy yo (Federico Garrido Villar), Muerte sin importancia (José Joaquín Sánchez García), 6 segundos (Julio del Pino Perales), Feroz (Paz Monserrat Revillo), Foscor (Cèlia Tous Pastallé), Passió vampírica (Elies Villalonga Fernández)

2015

JURAT: Jordi Sánchez Navarro, Mònica Garcia Massagué, Marc Carreté, Anna Ishida i Susanna Jiménez.
Secció Oficial Llargmetratges:

  • Millor pel·lícula: DEATHGASM, de Jason Lei Howden
  • Millor director: PAUL HYETT, per Howl
  • Millor actriu: ELMA BEGOVIC, per Bite
  • Millor actor: MILO CAWTHORNE, per Deathgasm
  • Menció Especial: EXCESS FLESH, de Patrick Kennelly
  • Premi del públic: TURBO KID

Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor Curt: NOCT de Vincent Toujas
  • 2on Premi curts: SANGE de Percival Agüero Mendoza
  • Millors FX i maquillatge curts: SURGERY de The Clemens Brothers
  • Premi Víctor Israel a la miilor interpretació curts: THOMAS BARRAND, NOCT de Vincent Toujas
  • Menció especial curts: STATUS CHANGE de Rajesh Narot
  • Premi del públic al millor curt: L’OURS NOIR de Méryl Fortunat-Rossi
  • Mèliès d’Argent: NOCT de Vincent Toujas

Concurs de vídeos de Terror vía Twitter:

  • Guanyador Concurs de vídeos de Terror vía Twitter: “The Burnouse” NEVER BUY SECOND-HAND CLOTHING, d’Enterscape Films
  • 2on Premi Concurs de vídeos de Terror vía Twitter: PRESAGIO, de Carlos ve CINE y TV

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i David Izquierdo

  • Segon Accèssit al Millor Microrelas de Terror i Gore en CASTELLÀ: D.D.T., escrit per JORDI RIBERA MARTÍNEZ (de Molins de Rei)
  • Primer Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Los rosales, escrit per AGUSTÍN FORT PUJOL (de Barcelona)
  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: El repòs del soldat, escrit per JORDI MASÓ RAHOLA (de La Roca del Vallès)
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: La esquina, escrit per CARLOS MOREGÓ GÓMEZ (de València)
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Apetit, escrit per DAVID CASTEJÓN FERRER (de Barcelona)

Concurs de fotografia Terrorweekend:

  • Guanyador concurs de fotografia: Eric Martínez
LLARGMETRATJES: Some kind of hate (Adam Egypt Mortimer), III (Pavel Khvaleev – Moonbeam), True Love ways (Mathieu Seiler), The house on Pine Street ( Aaron Keeling / Austin Keeling), Bite (Chad Archibald), Luna de miel (Diego Cohen), Bunny the killer thing (Joonas Makkonen), Turbo Kid (François Simard / Anouk Whissell / Yoann-Karl Whissell ), Deathgasm (Jason Lei Howden), The Hollow One (Nathan Hendrickson), The Hallow (Corin Hardy), Black Mountain Side (Nick Szostakiwskyj), Howl (Paul Hyett), Excess Flesh (Patrick Kennelly), We are still here (Ted Geoghegan), Los ojos sin rostro (Georges Franju), Repulsión (Roman Polanski), Pesadilla en Elm Street (Was Craven).
CURTMETRATGES: Bad Throttle (JD Chua), SÂNGE (Percival Argüero Mendoza), Parasit (Diego Havenstein), Surgery (The Clemens Brothers), In the basement (Matthew McGregor), Waiting for Lola (Kim Murray – L. Gustavo Cooper), NOCT (Vincent Toujas), Night of the slasher (Shant Hamassian), L’art du geste (Ivan Radkine), Status change (Rajesh Naroth), Vicious (Oliver Park), L’ours noir (Méryl Fortunat-Rossi / Xavier Seron), In the night (Joshua Erkman), Garden of bones (Sachi Ediriweera), Exposure (Ignacio F. Rodó), Smile (Jan Martínez), 3 wise monkeys (Miguel Angel Font Bisier).
VIDEOS DE 20 SEGONS: Sola (Rafaelfortgomez), Receta inútil (JosepBergada), Exorcismo visceral (JosepBergada), In the bed (MoiPbh), Lick (JosepBergada), (angel) (PedroMaccarone), True Love (JosepBergada), Mommy (JosepBergada), Espejismo (JosepBergada), Presagio (CarBiBa), El sótano (KAKOTHE10), Nictos (JLMorenoSome), Sombras (RMProductions6), The Director Cuts (JosepBergada), The Burnouse (JosepBergada).
MICRORELATS: Condemna (Agustí Lloberas del Castillo), El millor dia de la meua vida (Mariló Álvarez Sanchís), Gaudeamus (Mónica Ramos Pérez), La màquina de coser (Silvia Herrera Rojas), Crímenes televisados (Ginés Mulero Caparrós), Helmut_S6 (José Aristóbulo Ramírez), Los niños (Carlos Moregó Gómez), El repòs del soldat (Jordi Masó Rahola), Los rosales (Agustín Font Pujol), D.D.T. (Jordi Ribera Martínez), La esquina (Carlos Moregó Gómez), Apetit (David Castejón Ferrer).

2014

JURAT MÉLIÈS: Mireia Escobar, Pere Vila i Eugenio Puerto
JURAT: Marina Anna Eich, Nacho Vidal, Pep Bonet, Marta Armengou i Miguel Ángel Font.
Secció Oficial Llarmetratges:

  • Millor pel·lícula: AUTUMN BLOOD de Markus Blunder
  • Millor director: MARKUS BLUNDER per Autumn Blood
  • Millor actriu: ASHLEY C. WILLIAMS per Julia
  • Millor actor: CHRIS CLEVELAND per Living Dark
  • Menció especial: DAVID HUNT direcció per Living Dark, ALEXANDRA ESSOE interpretació per Starry Eyes
  • Premi del públic: LET US PREY de Brian O’Malley

Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor Curt: PIANO de Cho Young-Jun
  • 2on Premi curts: GHOST TRAIN de Lee Cronin
  • Millors FX i maquillatge curts: GHOST TRAIN de Lee Cronin
  • Millor interpretació curts: KANG SUN-KU per Piano
  • Mencions especials curts: CANIS d’Anna Solanas i Marc Riba, THIS NEIGHBORHOOD de Jerry Ochoa
  • Premi del públic al millor curt: TUCK ME IN de Ignacio F. Rodó.
  • Mèliés d’Argent: GHOST TRAIN de Lee Cronin

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i David Izquierdo

  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: La lista de la compra, de MUELA MUJER
  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Osset de peluix, de NEUS PRIMAVERA
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Gritos, de DALIA
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: A l’ast, de KARLOFF
  • Premi Especial Diables al Millor Microrelat en CASTELLÀ: La puerta

Concurs de fotografia Terrorweekend:

  • Guanyador concurs de fotografia: Jordi Pinyol
LLARGMETRATGES: Asmodexia (Marc Carreté), Autumn Blood (Markus Blunder), Berkshire County (Audrey Cummings), Closer to God (Billy Senese), Exists (Eduardo Sánchez), I Survived a Zombie Holocaust (Guy Pigden), Julia (Matthew A. Brown), Let Us Prey (Brian O’Malley), Living Dark (David Hunt), Phobia (Rory Douglas Abel), Starry Eyes (Kevin Kolsch y Dennis Widmyer), Suburban Gothic (Richard Bates Jr.), The Man in the Orange Jacket (Aki Karapetian), Rabia (David Cronemberg), El Cuarto Hombre (Paul Verhoeven), El destripador de Nueva York (Lucio Fulci), La Sonrisa del Lobo (Javier Perea), Incidente (Mariano Cattaneo), El Día Trajo la Oscuridad (Martin Desalvo).
CURTMETRATGES: Don’t Move (Anthony Melton), Zehn Sekunden Himmel (Tobias Schönenberg), Service (Jerry Pile), Canis (Anna Solanas y Marc Riba), Le Hérisson de Verre (Jean-Sébastien Bernard), I Am Monster (Shannon Lark y Lori Boweny), Tin & Tina (Rubin Stein), This Neighborhood (Jerry Ochoa), Peine de Mort (Julien de Volte), She (Chelsey Burdon y Mark Vessey), Cólera (Aritz Moreno), Ghost Train (Lee Cronin), Piano (Cho Young-Jun), Tuck Me In (Ignacio F. Rodo), Job Interview (Julia Walter), Tanatopraxia (Víctor Palacios), Ponerse al día (Pep Bonet), Rostbif (Jordi Castejón).

2013

JURAT: Javier Rueda, Julian Richards, Jordi Batlle Caminal, Éric Falardeau i Christian Hallman.
Secció Oficial Llarmetratges:

  • Millor pel·lícula: FOUND d’Scott Schirmer
  • Millor director: LORENZO BIANCHI per Across the river
  • Millor actriu: ANNA ISHIDA per I am a ghost
  • Millor actor: GAVIN BROWN per Found
  • Premi del públic: FOUND d’Scott Schirmer

Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: DE NOCHE Y DE PRONTO d’Arantxa Echevarría
  • 2on Premi curts: NO MIRES AHÍ de Daniel Romero
  • Millors FX i maquillatge curts: LA OTRA CENA d’Albert Blanch
  • Millor interpretació curts: JAVIER GODINO per De noche y de pronto
  • Premi del públic al millor curt SEQUENCE de Carles Torrens

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i David Izquierdo

  • Segon Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Gardel, d’EDWEINE LOUREIRO DA SILVA.
  • Primer Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Niños, d’ÁLVARO MORALES COLLAZO.
  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Taxidèrmia, de JORDI MASÓ RAHOLA.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Extinción, d’OSCAR AMADOR VICENTE.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Rentar i tallar, d’AGUSTI LLOBERAS DEL CASTILLO.

Concurs de fotografia Terrorweekend:

  • Guanyador concurs de fotografia: Lily Blue
LLARGMETRATGES: Oltre il guardo (Lorenzo Bianchini), Discopath (Renaud Gauthier), The Demon’s Rook (James Sizemore), Hatchet 3 (BJ McDonnell), The Penny Dreadful Picture Show (Nick Everhart), Found. (Scott Schirmer), Safari (Darrell Roodt), Wither (Sonny Laguna / Tommy Wiklund ), Savaged (Michael S. Ojeda), V/H/S/2 (Simon Barrett / Adam Wingard / Eduardo Sánchez / Gregg Hale / Gareth Evans / Timo Tjahjanto / Jason Eisener ), Mon Ami (Rob Grant), I Am a Ghost (H.P. Mendoza), 2/11: Día de los Muertos (Ezio Massa), Dawn of the dead (George A. Romero), Men behind the sun (Tun Fei Mou), A serbian film (Srdjan Spasojevic), La última casa a la izquierda (Wes Craven), Los Inocentes (ESCAC).
CURTMETRATGES: Anger of the dead (Francesco Picone. Italia), Silent Agony (Octavi Espuga), La sed animal (Rafa Dengrá), Ratas (Jota Linares), The asking room (Conrad Mess), Sequence (Carles Torrens), Sinnside (Miguel Ángel Font Bisier), De noche y de pronto (Arantxa Echevarria), Rose or the mute liars (Gregory Monro), Breathe (Toby Meakins), Relaciones cortantes (Daniel Torres), Dead Blood (Pietro Tamaro), La otra cena (Albert Blanch), No mires ahí (Daniel Romero), La videocámara de papa (Miguel Ángel Noguera), Ecos (Carlos J. Marín), La Substituta (Santi Garcia).

2012

JURAT: Olivier Abbou, Àlex Gorina, Ruth Núñez, Álex Montoya i Susana Soldado.
Secció Oficial Llarmetratges:

  • Millor pel·lícula: THANATOMORPHOSE de Éric Falardeau
  • Millor director: JOKO ANWAR por Modus anomali
  • Millor actriu: TRACI LORDS por Excision
  • Mejor actor: YAHYA GAIER por Zombibi
  • Premi del públic: EXCISION de Richard Bates Jr.

Secció Oficial Curtmetratges:
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i David Izquierdo

  • Millor curt: LOT254 de Toby Meakins
  • 2on Premi curts: LA CRUZ de Alberto Evangelio
  • Millor interpretació curts: ANTHONY HEAD por Ella
  • Premi del públic al millor curt: LA CRUZ de Alberto Evangelio
  • Premi FILMIN al millor curt: SHE’S LOST CONTROL de Haritz Zubillaga

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Aina Ibàñez i David Izquierdo

  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: El masaje, de PILAR CARMONA GIMENO.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Posesiones, d’ÓSCAR SIPÁN SANZ.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: L’hoste, de JORDI MASÓ RAHOLA.

Concurs de fotografia Terrorweekend:

  • Guanyador concurs de fotografia: Marçal Rossinyol
LLARGMETRATGES: Crawl (Paul China), Devoured (Greg Olliver), Dunderland (Finn-Erik Rognan / Nils J. Nesse), Excision (Richard Bates Jr.), I Am Bad (David Rackoof ), Masks (Andreas Marschall), Modus Anomali (Joko Anwar), Thanatomorphose (Éric Falardeau), Zombibi (Martijn Smits / Erwin van den Eshof), Der Golem (Paul Wegener / Henrik Galeen), M, el vampiro de Düsseldorf (Fritz Lang), Vampyr (Carl Theodor Dreyer), Garras Humanas (Tod Browning), The Vampire in the Hole (Sadrac González / Sonia Escolano).
CURTMETRATGES: Lot254 (Toby Meakins), La Cruz (Alberto Evangelio), Ella (Dan Gitsham), Alistair (Aaron Cartwright), 5º Izquierda (Manuel Abrisqueta), Cálida cuna (Javier Beltrán), Mamá (K.Prada & J.Prada), Foto (Ismael Ferrer), Hambre (Mario de la Torre), La última víctima (Ángel Gómez Hernández), She’s Lost Control (Haritz Zubillaga), Alexis (Alberto Evangelio), Cartagena 169 (Pablo Amodia), Optima Life (César Espada), Bariku light (Asier Abio), Oscuro resplandor (Rafa Dengrà), Rouge, rouge, rouge (Guillermo Ruiz), The yellow ribbon (Carlos Marques Marcet), Sink hole (Greg Hanson), Walkie talkie (Rubén Perez).

2011

JURAT: Morjana Alaoul, Quim Cases i Àlex Brendemühl.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: LA GRANJA d’Ignacio Lasierra
  • 2on Premi curts: FASE TERMINAL de Marta Génova
  • Millor interpretació curts: PEPO OLIVA i JUANMA LARA por La Granja
  • Millors FX i maquillatge curts:: ALASTOR de Rafa Dengrá
  • Premi del públic al millor curt: DEUS IRAE de Pedro Cristiani
  • Premi FILMIN al millor curt: LA GRANJA d’Ignacio Lasierra

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, David Izquierdo, Aina Ibàñez i Laura Marin

  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: ¿Dónde estoy?, de NEUS CAMPÁN PERÁN.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Persecució, d’ALBA JULIAN SOPERA.
LLARGMETRATJES: Territories (Olivier Abbou), The Orphan Killer (Matt Farnsworth), The Last Employee (Alexander Adolph), Sennentuntschi (Michael Steiner), Vile (Taylor Sheridan), Blood runs cold (Sonny Laguna), Madison County (Eric England), Insidious (James Wan), The Victim (Michael Biehn), Braindead (Peter Jackson), El dentista (Brian Yuzna), El ejército de las tinieblas (Sam Raimi), Mom, I´m a Zombie (Héctor Sánchez).
CURTMETRATJES: Quédate conmigo (Zoe Berriatúa), La granja (Ignacio Lasierra), Fase Terminal (Marta Génova), Alastor (Rafa Dengrá), Deus irae (Pedro Cristiani), Sutphin Blvd. (Iván Cortázar), Y volveré … (Edgar Nito), Sonia (Guillermo Ruiz), Matagatos (José Luis Montesinos), A cabra (Carlos Pedro Santana), Flejos y reflejos (Roberto López), Tous les homes s’apellent Robert (Marc-Henri Boulier), Escrito en la piedra (Matías Sanchez), Corte (Arnau Pons), El grifo (Denis Rovira).
MICRORELATS: Cerrar los ojos (Neus Campán Perán), Persecució (Alba Julian Solera), ¿Dónde estoy? (Neus Campán Perán), El tall més tendre (Agustí Lloberas del Castillo), Miserias (Pilar Carmona Gimeno), Manual de vodú (Eugeni Guillem Darné), Carpaccio per sopar (Jordi Masó Rahola), La cena (Pilar Carmona Gimeno).

2010

JURAT: Deborah Kara Unger, Maite Robles, Pere Vall, Ivana Miño i Andy Muschietti.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: PICNIC de Gerardo Herrero
  • 2on Premi curts: EL INTERCAMBIO d’Antonello Novellino i Antonio Quintanilla
  • Millors FX i maquillatge curts: LES BESSONES DEL CARRER DE PONENT de Marc Riba i Anna Solanas
  • Premi del públic al millor curt: BRUTAL RELAX d’Adrián Cardona, David Muñoz i Rafa Dengrá

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, David Izquierdo, Aina Ibàñez i Laura Marin

  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: El cirujano, de SERGI OREA VILÀS.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Los escuchaban, de GINÉS MULERO CAPARRÓS.
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: La transformació, de JORDI MASÓ RAHOLA.
LLARGMETRATGES: Crash (David Cronenberg), Condenados a Luchar (James J. Wilson), Los Perversos Rostros de Víctor Israel (David Pizarro / Diego López), The Splat Pack (Mark Henry / Frank H. Woodward), Vampiros de John Carpenter (), Martyrs (Pascal Laugier), The Crazies (Breck Eisner), Primal (Josh Ree), Rammbock (Marvin Kren), Hush (Mark Tonderai).

2009

JURAT: Cristina Campos, Lucina Gil, Jimmy Barnatán, Xavier Rubí, Haritz Zubilaga i Ari Lehman.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: MAMÁ d’Andy Muschetti
  • 2on Premi curts: LA BOYA de Mariano Salvador
  • Millors FX i maquillatge curts: LA CASA BROWN d’Isaac Berrocal
  • Premi del públic al millor curt: MAMÁ d’Andy Muschetti

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Jaume Benedito, Aina Ibàñez i Laura Marin

  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Del latín “in” –en, y “vocare”, llamar, de JAVIER FERNÁNDEZ BILBAO
  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: La taula llarga, de MIGUEL ÁNGEL IZQUIERDO LÓPEZ
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CASTELLÀ: Tras la pared, d’ÓSCAR SIPÁN SANZ
  • Millor Microrelat de Terror i Gore en CATALÀ: Adicció, de JORDI MASÓ RAHOLA
LLARGMETRATGES: The Children (Tom Shankland), Eden Lake (James Watkins), La Huérfana (Jaume Collet-Serra), Cromosoma 3 (David Cronenberg), Arrástrame al Infierno (Sam Raimi), Grace (Paul Solet), Jack Brooks. Cazador de Monstruos (Jon Knautz).
CURTMETRATGES: Mamá (Andy Muschetti), La boya (Mariano Salvador), La casa Brown (Isaac Berrocal), Verónica (Manuel Caballero), Semblanza (Rafael Belmont), Thanatomorphose (Éric Falardeau), La leyenda del ladrón del árbol (Sami Natsheh), El hombre apnea (Francisco Pavanetto), Próximo movimiento (Mariano Sánchez), Papá wrestling (Fernando Alle), Tropezones (David Maclán y Eduard Molinari), Perdido (Daniel Andrés Pedrosa), Los que lloran solos (David González).

2008

JURAT: Joan domènech, Marc Riba, Anna Solanas, Quim Crusellas, Toni Benages, Cristina Piaget i Paco Plaza.

  • Millor curt: LAS HORAS MUERTAS de Haritz Zubillaga
  • 2on Premi curts: TRAS LOS VISILLOS de Gregorio Muro i Raúl López
  • Millors FX i maquillatge curts: LAS HORAS MUERTAS de Haritz Zubillaga
  • Premi del públic al millor curt: PLANO CONTRAPLANO de Paco Ruiz i Guillermo Ruiz

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Jaume Benedito, Aina Ibàñez i Laura Marin

  • Accèssit al Millor Microrelat de Terror i Gore: Els ossets de la mama, d’ANTONI GALCERAN GALLIFA
  • Millor Microrelat de Terror i Gore: Megapixel Glasses, de PATRICIA MUÑIZ
LLARGMETRATGES: El exorcista (William Friedkin), Déjame entrar (Thomas Alfredson), La Niebla (Frank Darabont), El Diario de los Muertos (George. A. Romero), Shock (Mario Bava), Atrapados (John Gulager), The Cemetery (James J. Wilson).
CURTMETRATGES: Itzalak, Razor, Psikappa, Las horas muertas (Haritz Zubillaga), Tras los visillos (Gregorio Muro, Raúl López), O hospital, Plano contraplano (Paco Ruiz, Guillermo Ruiz), Transmitiendo.

2007

Homenatge als efectes especials de maquillatge.
JURAT: Joan Domènech, Juli Simón, Desirée de Fez, Sergi Sagàs i Sergi Vizcaino.

  • Premi del públic al millor curt: CUANDO HIERVE EL AGUA de Xavier Ruax

Concurs de Microrelats de Terror i Gore:
Jurat: Glòria Massana, Jaume Benedito i David Izquierdo

  • 1er Premi Concurs de Microrelats de Terror i Gore: Col.lecció, d’AINA IBÀÑEZ ROIG
  • 2on Premi Concurs de Microrelats de Terror i Gore: El puente, de FERNANDO DE LAS CUEVAS TERÁN
  • 3er Premi Concurs de Microrelats de Terror i Gore: El darrer viatge, de MARC CASAS SEGURA
LLARGMETRATGES: Evil Dead (Sam Raimi), El Otro (Robert Mulligan), ¡Suspense! (Jack Clayton), Braindead (Peter Jackson).

2006

JURAT: Roger Pera, Fausto Fernández, Rafael Dalmau i Juan Diego Pimentel.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: EVENING RITUAL de Tommy Bernard
  • 2on Premi curts: HOY, SANGRE PARA CENAR de Paco Ruiz
  • Millors FX i maquillatge curts: THIGHT de Sergi Vizcaino
  • Premi del públic al millor curt: THIGHT de Sergi Vizcaino
LLARGMETRATGES: The Host (Bong Joon-ho), Homecoming (Joe Dante), Cigarrette Burns (John Carpenter), Leyenda Mortal (El Fantasma de Mae-Nak) (Mark Duffield), Las Colinas Tienen Ojos (Alexandre Aja), El Vídeo de Benny (Michael Haneke), NekRomantik! (Jorg Buttgereit), Body bags (John Carpenter / Tobe Hooper / Larry Sulkis ), El cuervo (Roger Corman).

2005

JURAT: Albert Galera, Sílvia Bel, Tomás Fernández Valentí i Joan Domènech.
CONVIDATS: Alex Angulo, Mònica López, Belén Rueda, Roger Pera
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: L’ETRANGE PORTRAIT DE LA DAME EN JAUNE de Hélène Cattet i Bruno Forzani
  • 2on Premi curts: LOS OJOS DE ALICIA de Ugo Sanz
  • Premi del públic al millor curt: ASALTO 1 de Juan Diego Pimentel
LLARGMETRATGES: El Pozo – One Missed Call 2 (Renpei Tsukamoto), Les revenants (Robin Campillo), Dead Creatures (Andrew Parkinson), Three extremes (Fruit Chan, Park Chan-wook, Takashi Miike), The doll master (Yong-ki Jeong), La Novia Ensangrentada (Vicente Aranda).
CURTMETRATGES: L’Etrange Portrait de la Dame en Jaune (Hélène Cattet / Bruno Forzani), Los Ojos de Alicia (Ugo Sanz), Asalto 1 (Juan Diego Pimentel).

2004

Homenatge a Jesús Franco.
JURAT: Jesús franco, Agustí Villaronga, Karra Elejalde, Joan Guitart, Ramón Freixas, Ángel Sala i Antonio José Navarro.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: ESCARNIO de Raúl Cerezo
  • 2on Premi curts: OTRO LADRILLO EN LA PARED d’Ezzio Avendaño
  • Premi del públic al millor curt: EL TREN DE LA BRUJA de Koldo Serra
LLARMETRATGES: One missed call (Takashi Miike), The drowning ghost (Mikael Hâfström), Dead birds (Alex Turner), Zombies Party (Edgar Wright), Llamada Perdida (Takashi Miike), Haute Tension (Alexandre Aja), La Maldición de Frankenstein (Jesús Franco).

2003

JURAT: Pere Portabella, Karra Elejalde, Manuel delgado, Andreu Castañé, Jaume Figueres i Joan Domènech.
Secció Oficial Curtmetratges:

  • Millor curt: EDURNE de Ruiz Giménez
  • 2on Premi curts: MÁCULA de Txema Matías
  • Premi del públic al millor curt: EL LABERINTO DE SIMONE d’Iván Sainz-Pardo
LLARMETRATGES: Dead End (Jean-Baptiste Andrea, Fabrice Canepa), Ju-on 2 (La maldición 2) (Takashi Shimizu), Ju-on: The Grudge (Takashi Shimizu), House of 1000 corpses (Rob Zombie), Jeepers Creepers 2 (Victor Salva), Dog soldiers (Neil Marshall), No profanar el sueño de los muertos (Jordi Grau).
CURTMETRATGES: Edurne (Ruiz Giménez), Mácula (Txema Matías), El laberinto de Simone (Iván Sainz-Pardo).

2002

LLARMETRATGES: Nunca hables con extraños (Peter Hall), Escalofrío (Bill Paxton), Audition (Takashi Miike), Session 9 (Brad Anderson), Muertos del pasado (Marcus Adams).

2001

LLARGMETRATGES: Faust 5.0 (La fúria del baus), The ring (Hideo Nakata), Els sense nom (Jaume Balagueró), Tuno Negro (Pedro L. Barbero, Vicente J. Martin), La Pesadilla (Michael Walker), Mal gusto (Peter Jackson), Ginger snaps (John Fawcett).
CURTMETRATGES: Días sin luz (Jaume Balagueró), Alicia (Jaume Balagueró), El Capitán Maravilla (Adrià López), Retrats (Aixalà i Antúnez), Aftermath (Nacho Cerdá), Evilio (Santiago Segura), El purificador – Evilio vuelve (Santiago Segura).

1993

LARGOMETRAJES: Terminator II (James Cameron), Drácula de Bram Stocker (Brian De Palma), Acción mutante (Álex de la Iglesia), Reservoir dogs (Quentin Tarantino), Eduardo Manostijeras (Tim Burton).

1989

LLARGMETRATGES: La mosca II (Chris Wallas), El muñeco diabólico (Tom Hollnad), Witchboard – Juego diabólico (Kevin Tenney), Inseparables (David Cronenberg), Pacto de sangre (Stan Winston), Pesadilla en Elm Street 4 (Renny Harlin).

1988

LLARGMETRATGES: Flores en el ático (Jeffrey Bloom), Las serpiente y el arco iris (Wes Craven), Sangre fácil (Joel Coen), Hellraiser (Clive Barker), El terror llama a su puerta (Fred Dekker), Pesadilla en Elm Street 3 (Chuck Russell).

1987

LLARGMETRATGES: Poltergeist II (Brian Gibson), Terciopelo azul (David Lynch), Aliens (James Cameron), Los ojos del gato (Lewis Teuage), Re-sonator (Stuart Gordon), Pesadilla en Elm Street II (Jack Sholder), La mosca (David Cronenberg).

1986

LLARGMETRATGES: Lifeforce (Tobe Hooper), Historia macabra (John Irvin), Pesadilla en Elm Street (Wes Craven), Re-animator (Stuart Gordon), Noche de miedo (Tom Hollnad), La noche del cazador (Charles Laughton).

1985

LLARGMETRATGES: Ojos de fuego, Bendición mortal, Veneno, Viscosidad, Cromosoma-3, El dia de la madre, San Valentín sangriento.

1984

LLARGMETRATGES: Pesadillas (Joseph Sargent), Creepshow (George A. ROmero), Al final de la escalera (Peter Medak), Posesión infernal (Sam Raimi), La noche de Halloween II (Rick Rosenthal, John Carpenter), Viernes 13 Parte II (Steve Nimer).

1983

LLARGMETRATGES: Poltergeist (Tobe Hooper), Vestida para matar (Brian De Palma), Un hombre lobo americano en Londres (John Landis), Pesadilla diabólica (Dan Curtis), Muertos y enterrados (Gary A. Sherman), El tren del terror (Roger Spottiswoode).

1982

LLARGMETRATGES: La noche de Halloween (John Carpenter), La casa de los horrores (Tobe Hooper), Scanners (David Cronenberg), Aullidos (Joe Dante), Viernes 13 (Sean A. Cunningham), El resplandor (Stanley Kubrick).

1981

LLARGMETRATGES: La niebla (John Carpenter), Drácula (John Badham), Phantasma (Don Coscarelli), Terror en Amityville (Stuart Rosenberg), Patrick (Richard Franklin), Viaje al más allá (Doctor D’Arbó), Freaks (Tod Browning).

1980

LLARGMETRATGES: Nosferatu (Werner Herzog), El baile de los vampiros (Roman Polanski), Las colinas tienen ojos (Wes Craven), La invasión de los ultracuerpos (Philip Kaufman), Zombi (George A. Romero), La furia (Brian De Palma), Alien (Ridley Scott).